STŘEDNÍ EXPEDIČNÍ SCIOŠKOLA

Informace pro uchazeče

Od 1. září 2021 je možné nastoupit do 1., 2. a 3. ročníku.

Školné je 5 800 Kč měsíčně

Platí se 10 měsíců, takže 58 000 Kč za školní rok

+ náklady cca 3 000 Kč za jednu expedici, vyúčtujeme podle reality (ubytování, doprava, strava).

Roční školné je možné platit v jedné splátce (za celý rok) nebo v deseti splátkách (za školní měsíce).

Plná podpora

 • Týdenní expedice každý měsíc
 • Online výuka každý den
 • Průvodci k dispozici celý týden
 • Individuální mentor

Mohu se ještě přihlásit?

Ano, stále máme volná místa v 1., 2. a 3. ročníku.

Vyplňte nezávaznou přihláškou (pomůže nám v komunikaci s vámi).

předběžná (nezávazná) přihláška

Následně se potkáme na krátkém pohovoru, kde si vyjasníme vzájemná očekávání. Chceme vás lépe poznat a dát vám příležitost doptat se na to, co vás zajímá.

Na pohovoru se také dozvíte, jaké kroky vás čekají dále. 

Co mě tedy čeká dále?

Studenti na Expediční Střední ScioŠkole mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se k nám hlásí a s čím přichází. S každým uchazečem se v rámci přijímaček sejdeme osobně či on-line nad jeho Studijním plánem. Následujíci kroky jsou:

 1. Po podání předběžné přihlášky si se zástupcem z Expediční Střední ScioŠkoly, který vám zavolá nebo vás případně kontaktuje emailem, domluvíte společně termín pohovoru.
 2. Sepíšete svůj studijní plán,  v němž popíšete, co už umíte, co vás zajímá, co byste se potřebovali naučit, koho byste pozvali do školy, apod. Podrobný návod, jak ho napsat, najdete níže.
 3. Studijní plán spolu se scanem posledního vysvědčení pošlete emailem na expedicni-stredni@scioskola.cz nejpozději 2 dny před pohovorem.
 4. Teď už zbývá dostavit se na pohovor a úspěšně jím projít.

Jak probíhá přijímací pohovor?

Expediční Střední ScioŠkola je plnohodnotná střední škola zapsaná v rejstříku škol. Snažíme se studentům poskytnout co nejlepší vzdělání k jeho plné spokojenosti. Proto je důležité, abychom si v průběhu pohovoru ujasnili svá očekávání, my si vybíráme uchazeče a vy si vybíráte školu.

Pohovor trvá přibližně 30 minut a je veden formou přátelského rozhovoru nad vaším studijním plánem. Účastníte se ho vy a školy. 

Pohovor budeme hodnotit podle těchto kritérií:

 1. samostatnost a zodpovědnost
 2. aktivita
 3. motivace k učení
 4. soulad s hodnotami ScioŠkol
 5. ochota podílet se na chodu školy

 

Za jak dlouho se dozvím výsledky?

Výsledky pohovoru vám řekneme do druhého dne.

 

Průběh přijímacího řízení

 

Chci nastoupit do 1. ročníku

 1. Ihned vyplním předběžnou přihlášku. 
 2. Vyčkám, až se se mnou škola spojí.
 3. Vypracuji Studijní plán a odešlu ho e-mailem.
 4. V dohodnutém termínu se zúčastním pohovoru, kde se navzájem seznámíme a projdeme si můj Studijní plán.
 5. Den po pohovoru se dozvím výsledek.
 6. Zúčastním se rozhovoru tří stran – mě, mých rodičů a vedení školy. Při vzájemném souladu podepíšeme smlouvu.
 7. 1. září 2021 nastoupím do prvního ročníku.

Chci přestoupit do 2. či 3. ročníku

 1. Kdykoliv během roku podám předběžnou přihlášku.
 2. Vyčkám, až se se mnou škola spojí.
 3. Vypracuji Studijní plán a odešlu ho e-mailem.
 4. V dohodnutém termínu se zúčastním se pohovoru, kde se navzájem seznámíme a projdeme si můj Studijní plán.
 5. Den po pohovoru se dozvím výsledek.
 6. Zúčastním se rozhovoru tří stran – mě, mých rodičů a vedení školy. Při vzájemném souladu podepíšeme smlouvu.
 7. V dohodnutém termínu nastoupím do zvoleného ročníku.

Jak má vypadat studijní plán?

Škola, na kterou se hlásíš se opírá především o aktivitu svých studentů. Ti mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se do naší školy hlásí a s čím přichází. Představa o tom, co se uchazeči chtějí ve škole naučit, pro nás bude podkladem pro ústní pohovor. Proto je velice důležité, aby každý uchazeč sestavil sám svůj individuální studijní projekt. Jeho struktura by měla vypadat asi takhle:

 1. Kdo jsem a co už umím? Co mě zajímá? Co mohu škole nabídnout já?
  Zajímá nás, s čím do školy přicházíš a co už máš za sebou. Mohou to být např. zkušenosti ze Skauta nebo jiných zájmových kroužků a aktivit, organizační schopnosti, zkušenosti s uměleckou tvorbou, jazykové certifikáty apod.. Jestli umíš vařit, opravit kolo nebo máš nějaké jiné praktické dovednosti, napiš nám i o tom.

 2. Co bych se potřeboval/a na střední škole naučit a proč?
  Buď co nejkonkrétnější a pokus se sestavit svůj studijní plán na 4 roky (resp. na počet let, podle toho do kterého ročníku se hlásíš). Jsou pro tebe důležité cizí jazyky? Napiš, které se chceš učit, jaká je tvoje dosavadní úroveň a jaké úrovně bys na konci studia chtěl/a dosáhnout. Chceš se stát architektem? Přemýšlej, co všechno budeš potřebovat znát a umět. Zajímá nás také, jaké jsou tvoje plány po střední škole. Nemáš v tom zatím jasno? Nevadí. Zkus popsat, o čem uvažuješ, jaké jsou oblasti tvého zájmu.

 3. Kam na zkušenou?
  Chceme, aby každý v průběhu studia vyrazil do světa na zkušenou. Aspoň na pár týdnů. To může mít podobu stáže v nějaké firmě, zahraniční expedice nebo třeba půlročního studia v zahraničí. Popiš, jak bys tuhle příležitost využil/a právě ty.

 4. Koho pozveš do školy?
  Ve škole bude kromě projektů a pravidelných kurzů také prostor pro jednorázové přednášky, workshopy, besedy s pozvanými hosty. Uveď alespoň tři osobnosti, které bys rád/a pozval/a ty, a vysvětli proč.

 5. Přílohy
  Máš nějaké hmatatelné důkazy o tom, že jsi aktivní? Přilož je ke svému plánu. Mohou to být osvědčení o zájmové činnosti, fotky, vlastní tvorba, odkaz na YouTube kanál, výtisk školního časopisu, do kterého přispíváš, atp.

Pokud jde o vnější formu studijního plánu, měl by se vejít do rozmezí 2-5 stránek A4. Při grafické úpravě dokumentů se fantazii meze nekladou.

Při pohovoru budeš mít šanci svůj studijní projekt prezentovat a obhájit.