STŘEDNÍ EXPEDIČNÍ SCIOŠKOLA

Informace pro uchazeče

Aktuálně přijímáme přihlášky pouze do 3. ročníku. Ostatní ročníky jsou již plně obsazeny.

 

Školné je 6.000 Kč měsíčně

Platí se 10 měsíců, takže 60 000 Kč za školní rok

+ náklady cca 2 000 Kč za jednu expedici, vyúčtujeme podle reality (ubytování, doprava, strava).

Roční školné je možné platit v jedné splátce (za celý rok) nebo v deseti splátkách (za školní měsíce).

Plná podpora

 • Týdenní expedice každý měsíc
 • Online výuka každý den
 • Průvodci k dispozici celý týden
 • Týdně cca 20 h synchronní čas vs. 12 h asynchronní čas
 • Individuální mentor

Mohu přestoupit z jiné střední školy?

Ano, v tuto chvíli nám zbývá několik volných míst od září 2022. Chcete-li se přihlásit, vyplňte předběžnou přihlášku a nachystejte studijní plán dle pokynů níže.

Co je to studijní plán a proč ho mám psát?

Studenti na Expediční střední ScioŠkole mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se k nám hlásí a s čím přichází. Podkladem pro ústní pohovor je Studijní plán, v němž uchazeči popíší, co už umí, co je zajímá, co by se potřebovali naučit, koho by pozvali do školy, apod. Podrobný návod, jak ho napsat, najdeš níže. Nezapomeň nám plán poslat spolu s předběžnou přihláškou.

Jak probíhá přijímací pohovor?

Expediční Střední ScioŠkola je plnohodnotná střední škola zapsaná v rejstříku škol. Snažíme se studentům poskytnout co nejlepší vzdělání k jeho plné spokojenosti. Proto je důležité, abychom si v průběhu pohovoru ujasnili svá očekávání, my si vybíráme uchazeče a vy si vybíráte školu.

Pohovor trvá přibližně 30 minut a je veden formou přátelského rozhovoru nad vaším studijním plánem. Účastníte se ho vy a tři členové školy. 

Pohovor budeme hodnotit podle těchto kritérií:

 1. samostatnost a zodpovědnost
 2. aktivita 
 3. motivace k učení
 4. soulad s hodnotami a principy ScioŠkol
 5. soulad s on-line výukou
 6. expediční potenciál

Průběh přijímacího řízení

 

Chci od září nastoupit do 1. a 2. ročníku

 

Kapacita je v tuto chvíli naplněna.

Chci přestoupit do 3. ročníku

1. Vyplň předběžnou přihlášku zde.

2. Napiš asi dvoustránkový studijní plán.

3. Brzy tě pozveme na pohovor nad studijním plánem.

Jak má vypadat studijní plán?

Škola, na kterou se hlásíš se opírá především o aktivitu svých studentů. Ti mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se do naší školy hlásí a s čím přichází. Představa o tom, co se uchazeči chtějí ve škole naučit, pro nás bude podkladem pro ústní pohovor. Proto je velice důležité, aby každý uchazeč sestavil sám svůj individuální studijní projekt. Jeho struktura by měla vypadat asi takhle:

 1. Kdo jsem a co už umím? Co mě zajímá? Co mohu škole nabídnout já?
  Zajímá nás, s čím do školy přicházíš a co už máš za sebou. Mohou to být např. zkušenosti ze Skauta nebo jiných zájmových kroužků a aktivit, organizační schopnosti, zkušenosti s uměleckou tvorbou, jazykové certifikáty apod.. Jestli umíš vařit, opravit kolo nebo máš nějaké jiné praktické dovednosti, napiš nám i o tom.

 2. Co bych se potřeboval/a na střední škole naučit a proč?
  Buď co nejkonkrétnější a pokus se sestavit svůj studijní plán na 4 roky. Jsou pro tebe důležité cizí jazyky? Napiš, které se chceš učit, jaká je tvoje dosavadní úroveň a jaké úrovně bys na konci studia chtěl/a dosáhnout. Chceš se stát architektem nebo lékárníkem? Přemýšlej, co všechno budeš potřebovat znát a umět. Zajímá nás také, jaké jsou tvoje plány po střední škole. Nemáš v tom zatím jasno? Nevadí. Zkus popsat, o čem uvažuješ, jaké jsou oblasti tvého zájmu.

 3. Kam na zkušenou?
  Chceme, aby každý v průběhu studia vyrazil do světa na zkušenou. Aspoň na pár týdnů. To může mít podobu stáže v nějaké firmě, zahraniční expedice nebo třeba půlročního studia v zahraničí. Popiš, jak bys tuhle příležitost využil/a právě ty.

 4. Koho pozveš do školy?
  Ve škole bude kromě projektů a pravidelných kurzů také prostor pro jednorázové přednášky, workshopy, besedy s pozvanými hosty. Uveď alespoň tři osobnosti, které bys rád/a pozval/a ty, a vysvětli proč.

 5. Přílohy
  Máš nějaké hmatatelné důkazy o tom, že jsi aktivní? Přilož je ke svému plánu. Mohou to být osvědčení o zájmové činnosti, fotky, vlastní tvorba, odkaz na YouTube kanál, výtisk školního časopisu, do kterého přispíváš, atp.

Pokud jde o vnější formu studijního plánu, měl by se vejít do rozmezí 2-5 stránek A4. Při grafické úpravě dokumentů se fantazii meze nekladou.

Při pohovoru budeš mít šanci svůj studijní projekt prezentovat a obhájit.