STŘEDNÍ EXPEDIČNÍ SCIOŠKOLA

Informace pro uchazeče

Podrobné informace pro uchazeče o studium od 1. 9. 2023 jsou níže.

 

Podrobné informace pro uchazeče o studium

od 1. 9. 2023 jsou zde.

 

Školné je 6.900 Kč měsíčně

Platí se 10 měsíců, takže 69 000 Kč za školní rok

+ náklady cca 2 000 Kč za jednu expedici, vyúčtujeme podle reality (ubytování, doprava, strava).

Roční školné je možné platit v jedné splátce (za celý rok) nebo v deseti splátkách (za školní měsíce).

Plná podpora

 • Týdenní expedice každý měsíc
 • Online výuka každý den
 • Průvodci k dispozici celý týden
 • Týdně cca 20 h synchronní čas vs. 12 h asynchronní čas
 • Individuální mentor

Mohu přestoupit z jiné střední školy?

Ne, v tuto chvíli máme kapacitu školy naplněnu.

Kolik uchazečů budete přijímat?

Pro školní rok 2023/2024 bude do Expediční střední ScioŠkoly, tzn. oboru 79-41-K/41 Gymnázium, přijato 25 uchazečů.

Jaké jsou termíny zkoušek na vaší škole?

Jednotné přijímací zkoušky (Cermat) jsou organizovány ve dnech 13. a 14. dubna 2023.

Více informací naleznete v příloze výše.

Co je to studijní plán a proč ho mám psát?

Studenti na Expediční střední ScioŠkole mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se k nám hlásí a s čím přichází. Podkladem pro školní část, tj. ústní pohovor je Studijní plán, v němž uchazeči popíší, co už umí, co je zajímá, co by se potřebovali naučit, koho by pozvali do školy, apod. Podrobný návod, jak ho napsat, najdeš níže. Nezapomeň nám plán poslat spolu s přihláškou.

Jak probíhá přijímací pohovor?

Expediční Střední ScioŠkola je plnohodnotná střední škola zapsaná v rejstříku škol. Snažíme se studentům poskytnout co nejlepší vzdělání k jeho plné spokojenosti. Proto je důležité, abychom si v průběhu přijímacích zkoušek ujasnili svá očekávání. My si vybíráme studenty a vy si vybíráte školu.

Školní část přijímací zkoušky proběhne formou jednodenního či dvoudenního výjezdu, který bude námi organizován zvlášť v regionu Čechy a zvlášť v regionu Morava a Slezsko.

Výjezdu se účastní členové pedagogického týmu (průvodci) a studenti školy. V jeho průběhu bude prostor pro pohovor nad vaším studijním plánem.

Vaši účast na výjezdu budeme hodnotit podle těchto kritérií:

 1. samostatnost a zodpovědnost
 2. aktivita 
 3. motivace k učení
 4. soulad s hodnotami a principy ScioŠkol
 5. soulad s on-line výukou
 6. expediční potenciál

Průběh přijímacího řízení

 

Chci od září 2023 nastoupit do 1. ročníku

 1. Vyplň přihlášku, kterou ti dá tvá ZŠ, nebo si ji můžeš vytisknout zde.
 2. Napiš asi dvoustránkový studijní plán.
 3. Přihlášku a studijní plán zašli do 1. 3. 2023 na adresu expedicni-stredni@scioskola.cz.
 4. Bližší informace budou zaslány do 20. 3. 2023.

Chci přestoupit do 1. - 3. ročníku v aktuálním šk. roce

1. Zavolej si do školy a zjisti si, zda se nám neuvolnilo místo.

2. Vyplň přihlášku k přestupu. 

2. Napiš asi dvoustránkový studijní plán.

Jak má vypadat studijní plán?

Škola, na kterou se hlásíš se opírá především o aktivitu svých studentů. Ti mají vliv na to, co se učí, jak se to učí, a na mnoho dalších věcí, které se ve škole a kolem ní dějí. Proto nás zajímá, kdo se do naší školy hlásí a s čím přichází. Představa o tom, co se uchazeči chtějí ve škole naučit, pro nás bude podkladem pro ústní pohovor. Proto je velice důležité, aby každý uchazeč sestavil sám svůj individuální studijní projekt. Jeho struktura by měla vypadat asi takhle:

 1. Kdo jsem a co už umím? Co mě zajímá? Co mohu škole nabídnout já?
  Zajímá nás, s čím do školy přicházíš a co už máš za sebou. Mohou to být např. zkušenosti ze Skauta nebo jiných zájmových kroužků a aktivit, organizační schopnosti, zkušenosti s uměleckou tvorbou, jazykové certifikáty apod.. Jestli umíš vařit, opravit kolo nebo máš nějaké jiné praktické dovednosti, napiš nám i o tom.

 2. Co bych se potřeboval/a na střední škole naučit a proč?
  Buď co nejkonkrétnější a pokus se sestavit svůj studijní plán na 4 roky. Jsou pro tebe důležité cizí jazyky? Napiš, které se chceš učit, jaká je tvoje dosavadní úroveň a jaké úrovně bys na konci studia chtěl/a dosáhnout. Chceš se stát architektem nebo lékárníkem? Přemýšlej, co všechno budeš potřebovat znát a umět. Zajímá nás také, jaké jsou tvoje plány po střední škole. Nemáš v tom zatím jasno? Nevadí. Zkus popsat, o čem uvažuješ, jaké jsou oblasti tvého zájmu.

 3. Kam na zkušenou?
  Chceme, aby každý v průběhu studia vyrazil do světa na zkušenou. Aspoň na pár týdnů. To může mít podobu stáže v nějaké firmě, zahraniční expedice nebo třeba půlročního studia v zahraničí. Popiš, jak bys tuhle příležitost využil/a právě ty.

 4. Koho pozveš do školy?
  Ve škole bude kromě projektů a pravidelných kurzů také prostor pro jednorázové přednášky, workshopy, besedy s pozvanými hosty. Uveď alespoň tři osobnosti, které bys rád/a pozval/a ty, a vysvětli proč.

 5. Přílohy
  Máš nějaké hmatatelné důkazy o tom, že jsi aktivní? Přilož je ke svému plánu. Mohou to být osvědčení o zájmové činnosti, fotky, vlastní tvorba, odkaz na YouTube kanál, výtisk školního časopisu, do kterého přispíváš, atp.

Pokud jde o vnější formu studijního plánu, měl by se vejít do rozmezí 2-5 stránek A4. Při grafické úpravě dokumentů se fantazii meze nekladou.

Při pohovoru budeš mít šanci svůj studijní projekt prezentovat a obhájit.