STŘEDNÍ EXPEDIČNÍ SCIOŠKOLA

Ozvěte se nám.
Zeptejte se na vše, co vás zajímá.

  expedicni-stredni@scioskola.cz

725 449 107    Martin Pietraszek, ředitel

777 727 051    Hana Šafářová, zástupkyně

Kde najdete naši školu?

Naše škola (obor Gymnázium) využívá čistě administrativně zázemí Střední ScioŠkoly na pražském Žižkově (obor Pedagogické lyceum), naše studenty v ní ale nehledejte. Studium probíhá on-line a je tedy dostupné pro studenty odkudkoliv v ČR.

Fakturační údaje:

ScioŠkola Žižkov - střední škola, s.r.o.

(obor expediční gymnázium)
Prokopova 100/16, 130 00, Praha 3-Žižkov

IČO: 07116349; DIČ: CZ07116349  

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 294875

Údaje o škole:

Datová schránka: h6n88ws

RED-IZO:  691012342

obor Gymnázium 79-41-K/41

forma vzdělávání: denní

délka vzdělávání: 4 roky

Škola poskytuje vzdělávání v rámci pokusného ověřování obsahu, metod a organizace kombinovaného vzdělávání v základních a středních školách vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pod č. j. MSMT-34023/2020-1.

ScioŠkoly provozuje společnost Scio.

IMG 9017 Orez

Martin Pietraszek
Vedení školy

martin.pietraszek@scioskola.cz

Ideální absolvent školy je ten, jenž nezanevře na další své vzdělávání a vnímá učení jako nástroj k žití v souladu se sebou samým, s ostatními a přírodou. Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Více o mně

Hanka Small

Hana Šafářová
Vedení školy

hana.safarova@scioskola.cz

Miluji svobodu, přírodu a vzdělávací výzvy. V naší škole se tyto mé radosti potkávají. Snažím se vytvářet obdobný prostor i pro mladé lidi. Těší mě vytvářet školu poskytující smysluplné vzdělání.

Více o mně

Marek Romášek

Marek Romášek
průvodce

marek.romasek@scioskola.cz

V otevřeném, rovnocenném přístupu napříč kolektivem chci podporovat studenty v tom, že se vzdělávají dobrovolně, věnují se oblastem svého zájmu, ale také respektují obory, které jim tak blízké nejsou.

Více o mně

Petr Fotka Medailonek

Petr Lukeš
průvodce

petr.lukes@scioskola.cz

Cesta opravdového vzdělávání je pro mě cestou pokory, láskyplnou starostí o přirozený svět, kde nemá místo vědění v podobě moci, ale moudrost v podobě svobody.

Více o mně

Eva

Eva Fousová
Průvodce

eva.fousova@scioskola.cz

Škola by měla vytvářet bezpečný prostor podporující zvídavost, pochopení a touhu po vědění. Naší školu vnímám jako právě tento prostor, kde mám možnost studenty smysluplným způsobem provádět vzděláváním, ve kterém se snoubí vědomosti se zážitky.

Více o mně

PSX 20220907 112959

Honza Kumstát
Průvodce

jan.kumstat@scioskola.cz

Radost z poznávání neznámého a učení se novému jsem v sobě plně znovuobjevil až po dokončení svého formálního vzdělávání. V současné době se pokouším tuto radost šířit nebo aspoň nezabíjet.

Více o mně

PSX 20220907 111907

Lucka Samiec
Průvodce

lucie.samiec@scioskola.cz

Vzdělávání vnímám jako partnerský, aktivní, otevřený a vzájemně obohacující vztah, který může všem účastníkům přinášet radost a inspiraci.

Více o mně

PSX 20220907 111958

Miroslav Pavel
Průvodce

miroslav.pavel@scioskola.cz

Je mi ctí a radostí, že mohu pracovat v prostředí, kde se cení svoboda a odpovědnost, respekt a smysluplnost a kde jsou velmi důležité vztahy mezi všemi lidmi ve škole. Je úžasné sledovat, jaké divy dělá respektující postoj k druhým a upřednostňování toho, co dává v životě smysl.

Více o mně

PSX 20220907 112039

Kateřina Kubešová
Průvodce

katerina.kubesova@scioskola.cz

Expediční ScioŠkola je pro mě prostorem sounáležitosti, silné vize a upřímného směřování k ní. Studenti a studentky se mohou spolehnout na můj smysl pro spravedlnost, pochopení, občanský aktivismus a kreativní hravost. Ráda je budu podporovat v osobním růstu, hledání talentu, rozvíjení sebeúcty a inspirovat je v nových obzorech.

Více o mně

Medailonky (3)

Anežka Jakubcová
průvodce

anazka.jakubcova@scioskola.cz

18 let ve škole mě naučilo třeba to, že chyba, zpětná vazba, změna nebo individuální potřeby nejsou sprostá slova. Měla jsem štěstí na učitele a mentory – chápali, že každý je nejlepším odborníkem na svůj život i své vzdělávání a že na této cestě potřebuje "jen" doprovázet. Jít v těchto stopách a plnit tuto roli pro několik dalších lidí, je jedna z nejsmysluplnějších věcí na světě.

Více o mně

Zajímají vás ostatní ScioŠkoly?

Zeptejte se

  info@scioskola.cz

  kontakty (Po–Pá 8–15)

Možnost přestupu

Zaujal vás koncept ScioŠkol? Je vaše dítě ve stávající škole nešťastné a chcete, aby chodilo do Scioškoly? Je to snadné. Přestoupit do ScioŠkoly můžete kdykoliv během školního roku. Školy si formality přestupu vyřeší mezi sebou. Podívejte se na informace o průběhu přestupu.