Stagnujete? My už ne!

V dnešní uspěchané době se často ocitáme v kolotoči každodenních povinností a rutinních činností, které nám mohou připadat bezvýznamné. V jednom z našich ateliérů jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat a vzájemně se motivovat do aktivního seberozvoje, který je důležitou součástí života pro každého z nás. Konec stagnaci?

17. 2. 2024| Šimon S. L. , Tereza Š.
Magnet Me Ldcc7acwvlo Unsplash

Stagnujete? My už ne

V jednom z našich školních ateliérů jsme se rozhodli prolomit zaběhnuté vzorce a věnovat se seberozvoji. Představte si skupinu studentů, kteří se spojili ve snaze překonat stagnaci a chtěli se posunout se kupředu. Chtěli bychom vám přiblížit jeho průběh, který vás třeba též namotivuje.

V našem ateliéru jsme si mohli vybírat libovolné rozvojové aktivity, kterých bylo mnoho. Naší prioritou byl především osobních rozvoj, a to prostřednictvím různých aktivit, jako je dodržování pitného režimu, úklid, učení nebo práce na osobních vztazích. Abychom měli jasný plán a sledovali svůj pokrok, stanovili jsme si čtyři povinné kategorie: seberozvojová kniha, omezení času stráveného na sociálních sítích, dostatek spánku a pravidelná fyzická aktivita.

Práce na sobě nebyla jen o tom, co děláme během ateliéru. Bylo to o závazku, který jsme přijali i mimo něj. Denně jsme si zapisovali své úspěchy a pokroky do tabulek, které nám pomáhaly sledovat, jak se nám daří. Ať už šlo o to, že jsme přečetli další kapitolu v seberozvojové knize, nebo že jsme šli spát a probudili se ve správný čas a měli jsme tedy kvalitní spánek.

Omezení času stráveného na sociálních sítích bylo pro některé z nás výzvou. Zjistili jsme,  jak moc času může uniknout sledováním nekonečného proudu obsahu na internetu. Díky této výzvě jsme se naučili efektivněji využívat čas a více se soustředit na naše cíle.

Náš ateliér nás také motivoval k lepšímu spánku a pravidelné fyzické aktivitě. Zlepšení našeho životního stylu mělo pozitivní dopad na naši energii a produktivitu během dne. Nejdůležitější však bylo, že jsme se v ateliéru navzájem podporovali. Společně jsme sdíleli své úspěchy i neúspěchy a povzbuzovali se k dalšímu pokroku. Vytvořili jsme si prostředí, ve kterém jsme se cítili podporováni a motivováni k dosažení našich cílů.

Před zakončením ateliéru nás přišla navštívit maminka naší spolužačky, která je koučem. Předala nám mnohé rady a zkušenosti a dala nám náhled i na to, jak se dá tomuto tématu věnovat kariérně.

Ateliér se stal nejen prostředím klasického vzdělávání, ale také možností pro osobní rozvoj a lepšího sebevědomí. Díky němu jsme se naučili, že stagnace není nevyhnutelná a že máme moc změnit svůj život k lepšímu. Jsme připraveni na další výzvy a těšíme se na to, co nám přinese budoucnost. Teď nás všechny čeká nejtěžší výzva a to udržet si naše lepší já i po ateliéru.

Tereza Š. , Šimon S. L.

(Foto: Magnet.me, Unsplash)