Škola kdekoli a odkudkoli. Buď připraven spoluutvářet svou střední

Už Tě unavuje tradiční školský systém? Chceš rozhodovat o tom, co a jak se učíš? Připoj se k nám a zažiješ školu, kterou sis nedokázal*a představit ani v těch nejbujařejších snech. Postačí Ti pořádné outdoorové boty, krosna a počítač!

3. 1. 2024| Natálie J. , Jáchym Č.
IMG 2334

Zdravíme Tě z Expediční střední ScioŠkoly, jež funguje úplně jinak než většina škol, které asi znáš. Tři týdny v měsíci se učíme online z tepla svých domovů, ale i odkudkoliv jinud, kde zrovna jsme, a jeden týden trávíme společný čas na výjezdu neboli expedici: Ale pozor! Tato škola není pro každého. Je pro jedince, kteří jsou připraveni uchopit svůj život do vlastních rukou a převzít veškerou zodpovědnost za své vzdělávání a směřování. V naší škole nebudeš ztrácet svůj čas předměty, které Tě nezajímají a nejsou pro Tebe to “pravé ořechové”. Dostaneš zde prostor zabývat se věcmi, na kterých Ti doopravdy záleží a které Tě hlavně baví.

Ano, čteš správně, tři týdny online výuky. Tvé místo bydliště Tě nijak neomezuje, můžeš se připojit odkudkoliv, kde zrovna jsi. Ale neboj, online výuku máme vymyšlenou do posledního detailu, nebudeš tedy sedět celé dny u počítače. Rozvrh si můžeš poskládat tak, aby se z toho nestala noční můra, ale radost.

U nás si volíš pouze ty předměty, takzvané kurzy, které Tě zajímají. Řídíš si svůj studijní plán, jsi tedy pánem svého času. A to nejlepší na závěr: každý měsíc s námi vyrazíš na týdenní výpravu, tedy expedici. Od toho také název naší školy. S námi zažiješ expedice všeho druhu: putovní, divadelní, jazykovou, zahraniční, literární, sportovní, taneční, astronomickou či dobrovolnickou. Záleží jenom na nás, studentech, co si vybereme.

Máme prostor pro aktivity mimo rámec školního času, zveme si inspirativní hosty. Řešíme reálné situace, na nichž se učíme nové věci a získáváme tak cenné zkušenosti. Chceme umět své znalosti uplatňovat v reálném životě.

Tak co, zaujala Tě naše škola? Jsi připraven*á se k nám přidat? Tak popadni batoh a vyraz s námi! Potřebuješ víc informací? Koukni na náš web nebo na sítě a zjisti více.

Natálie Janáková a Jáchym Černý
studenti Expediční Střední ScioŠkoly